5 ویژگی که عکس هارا به یاد ماندنی تر میسازد

5 ویژگی که عکس هارا به یاد ماندنی تر میسازد

قدرت خاطره انگیزی عکس ها در مقایسه با متون چگونه است؟
 
یکی از پاسخهایی که شاید به این سوال دریافت کنید این است که قدرت تصاویر شش برابر متون می باشد و این موضوع به تفصیل در مقاله بافر مورد مطالعه قرار گرفته است. بعد از مرور این تحقیق، واضح است که قدرت تصاویر شش برابر کلمات می باشد. و این سوال پیش می آید:
 
افراد تصاویر را بهتر از متون به خاطر می سپارند. اما چه نوع از تصاویر را؟
 
من مدتی را صرف مطالعه و جمع آوری تحقیقات بر روی تصاویر و عکس ها کردم و قصد دارم یافته هایم را با شما نیز در میان بگذارم تا با استفاده از آنها دنیای تجارت و کسب و کار خود را بهبود بخشید.
 
اطلاعاتی در مورد قدرت تصاویر
 
در بررسی قدرت تصاویر که بیان می شود همواره 6 برابر متون می باشد با مشاهدات و نظرات جالبی روبرو شدم. اطلاعات و ارقام جالبی در مورد تصاویر به دست آوردم. در اینجا به برخی از این اعداد اشاره خواهم کرد:
 
· تحقیقات مربوط به سال 1894 نشان می دهند که قدرت خاطره انگیزی تصاویر بیشتر از متون می باشد. این قانون را اصل برتری تصویر می نامند.
 
· 65 درصد افراد از طریق تصاویر یاد می گیرند. این بدین معناست که تصاویر در 65 درصد مواقع منجر به درک و به خاطر داشتن موارد می گردند.
 
· ارزش یک عکس 84.1 کلمه می باشد و این موضوع توسط آلن بلک ول مورد بررسی قرار گرفته است. در تحقیقات وی، افراد از تصاویر برای انتقال اطلاعات استفاده کردند. تعداد کلمات میانگینی که آنها توانستند از طریق عکس ها به همدیگر انتقال دهند 84.1 کلمه بود. بنابراین تصویر شاید نتواند 1000 کلمه را در خود جای دهد اما می تواند به عنوان روشی سریع برای انتقال 84.1 کلمه باشد. این امر به معنای پردازش اطلاعات کمتری توسط مغز در مقایسه با متون می باشد.
 
اگرچه تعیین میزان خاطره انگیزی تصاویر در مقایسه با متون امر بسیار دشواری می باشد اما می توانیم بگوییم که تصاویر به حافظه کمک می کنند. بیایید به بررسی مواردی که یک عکس را خاطره انگیز می سازند بپردازیم.
 
چرا خاطره انگیزی تصاویر بیشتر از کلمات می باشد
 
اگرچه همواره نام آبراهام لینکلن به عنوان فردی با استعداد زبانی بالا نامبرده می شود اما بررسی ها نشان می دهند که او همواره بر روی تصویر خاصی تمرکز داشت.
 
                   
 
 
این تصویر مربوط به نقشه کشورهای جنوبی در سال 1861 بود که برده سالاری در آنها رواج داشته و افراد سفید و سیاه پوست در کنار هم زندگی می کردند. این تصویر برای وی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار بود و این تصویر در نقاشی لینکلن و اعضای کابینه وی که توسط فرانسیس بیکنل کشیده شده است مشهود می باشد.
این تصویر حس انسجام را برای لینکلن القا می کند. این تصویر گویای مطالب متعددی است.
 
تصاویر امروزی نقشی را ایفا می کنند که در آن زمان برای لینکلن ایفا کرده بودند: کمک به افراد در پردازش سریع اطلاعات
 
نیمی از ذهن ما به پردازش اطلاعات بصری اختصاص داده شده است و بدین دلیل است که می توانیم به سرعت تصاویر را رمز گشایی کنیم. ما 80 درصد چیزهایی که مشاهده کرده ایم را به خاطر داریم اما فقط 30 درصد از متون مطالعه شده در حافظه ما ثبت می شوند. از میان شنیده ها نیز فقط 10 درصد در ذهن باقی می مانند.
 
این بدین معناست که سرعت پردازش و به خاطر داشتن تصاویر بیشتر از متون می باشد. در ادامه ما به بررسی عواملی می پردازیم که انتخاب تصاویر برای اهداف مختلف را برای شما تسهیل می کنند.
 
1. رنگ های متقارنی را انتخاب کنید
 
رنگ ها به ما در پردازش کمک می کنند. لسلی هارینگتون نیز در مورد برند خود اعلام کرد: "رنگ ها همواره خاطره انگیز ترین موارد می باشند. قبل از هر چیز ما رنگ را مشاهده می کنیم."
 
در واقع رنگ می تواند دیده شدن برند را تا 80 درصد افزایش دهد.
 
رنگ آبی Tiffani & Co را در نظر بگیرید. این رنگ با برند آنها همخوانی دارد و این رنگ اکنون با نام آبی تیفانی نامیده می شود. در این گونه موارد، رنگ بخشی از برند می باشد.
 
نه تنها برند منجر به تعیین برند می گردد، بلکه تصاویر سیاه و سفید را نیز از بین می برد. اما این بدین معنا نیست که شما باید دیوانه رنگ باشید. تصاویر باید همانند رنگ های موجود در طبیعت باشند.
 
این را نیز در نظر بگیرید که 8 درصد مردان و 5 درصد زنان به کوررنگی مبتلا می باشند و نمی توانند رنگ قرمز و سبز را تشخیص دهند. از سوی دیگر، همه افراد می توانند رنگ آبی را تشخیص دهند بنابراین برای مشخص کردن برخی موارد در متون از رنگ آبی استفاده می شود.
 
اگر به دنبال تصاویر چند رنگ هستید، دانشمندان دانشگاه فلوریدای جنوبی اعلام کرده اند که رنگ های یکنواخت و سازگار از خاطره انگیزی بالایی برخوردار هستند. به جای استفاده از چندین رنگ از چندین حالت یک رنگ استفاده کنید. پردازش رنگهای نزدیک به هم آسان تر می باشد و در نتیجه به سرعت در ذهن ثبت می شوند.
 
 
تحقیقات نشان می دهند که تصویری که از شش رنگ تشکیل شده باشد می تواند بهتر از تصویری که تعداد رنگ کمتری دارد در ذهن ثبت شود.
 
2. افراد را نیز در عکس های خود قرار دهید (هر چه احساسات بیشتر باشند، تاثیرگذاری بیشتر می شود)
 
 
غروب را می بینید، اما به زودی آن را فراموش خواهید کرد.تحقیقات نشان می دهند که عکس های مربوط به مناظر به سرعت از ذهن حذف می شوند. اما اگر فردی در مرکزیت عکس قرار داشته باشد این عکس می تواند مدت زمان بیشتری را در حافظه فرد به خود اختصاص دهد. بنابراین بر روی فرد یا شی خاصی در تصاویر فوکوس داشته باشید.
 
سطوح مختلفی از یادآوری و خاطره انگیزی وجود دارند. اساسا هر چه احساسات فردی که در عکس وجود دارد بیشتر باشد، احتمال به خاطر داشتن این عکس افزایش می یابد.
 
 
 
بنابراین به دنبال حیرت انگیز و با احساس ترین تصاویر باشید. همواره به احساسات ارزش بیشتری بدهید. تصاویر دو کودکی که از بازی کردن لذت می برند ممکن است تاثیر بیشتری بر روی شما داشته باشد.
 
3. نیازی نیست که به دنبال یک عکس زیبا باشید
 
آیا زیبایی پایدار است؟ خیر. در عکس های به هیچ عنوان. تصاویر مناظر که پیشتر مشاهده کردیم خاطره انگیز نمی باشند ولی این در حالی است که این حمام با شعارهای نوشته شده می تواند به راحتی در حافظه ثبت شود. همانطور که فیلیپ ایزولا بیان کرده است: "خوشایند بودن و خاطره انگیز بودن مشابه نمی باشند." 
 
 
در برخی شرایط، زیبایی می تواند به حافظه کمک کند. ما اغلب مواردی را به راحتی به خاطر می سپاریم که اطلاعات قبلی از آن داریم. این بدین معناست که یک تصویر در صورتی که برای ما معنادار باشد به راحتی به خاطر سپرده می شود.
 
4. تصاویر اینفوگرافیک و جداول خلاقانه ای ایجاد کنید
 
به خاطر سپردتن تصاویر اینفوگرافیک آسان تر از سایر تصاویر می باشد زیرا اطلاعات جالبی را در بردارند. برای مثال به پنیرهای نشان داده شده در تصویر اینفوگرافیک زیر توجه کنید.
 
     
از سوی دیگر، خطوط موجود در نمودارها طبیعی به نظر نمی رسند و با زندگی واقعی فاصله دارند. علاوه بر این، تمام نمودارها مشابه هم می باشند.
 
چارت ها
 
طبق مطالعه ای در زمینه به خاطر سپردن تصاویر، عبارت "خاطره انگیز" به معنای "قابل درک" نمی باشد. یک تصویر اینفوگرافیک برای شما اهمیت دارد زیرا شما زمانی را برای رمزگشایی آن صرف می کنید.     
 
 
در بالا چارتی را مشاهده می کنیم که دارای خطوط متعدد و بیهوده ای می باشد و این امر مشاهده و درک آن را دشوارتر می سازد. این تصویر اطلاعات بصری بیشتری در مقایسه با اطلاعات مورد نیاز ما دارد که می تواند خاطره انگیزی آن را افزایش دهد اما این به معنای درک آن نمی باشد.
 
روشی جالب استفاده از هنرهای کاربردی می باشد و این بدین معناست که طراحان از مواردی استفاده کنند که توجه افراد را به خود جلب می کند اما باید از مواردی که درک را دشوارتر می سازد خودداری نمایند. از هنر برای هنر پرهیز کنید.
 
به طور خلاصه می توان گفت که به دنبال تصاویر جالب باشید و در این میان از موانع خودداری نمایید.
 
5. از چندین تصویر برای تاکید بر منظور خود استفاده کنید
 
به عقیده جانت برایان، تصاویر خاصی بر روی یادگیری تاثیر دارند و از این میان می توان به ویدئوها و تصاویر اشتراکی اشاره کرد. مجموعه ای از تصاویر به حافظه تاثیر مثبت دارند زیرا آنها یک نقطه مشترک را مورد تاکید قرار می دهند. این چیزی است که تصاویر اینفوگرافیک نیز انجام می دهند.
 
شما می توانید این روش را برای مطالب وبلاگ نیز به کار ببرید. برای مثال، تنها از تصاویر استفاده نکرده و در کنار آنها از اینفوگرافیک ها، ویدئوها یا کارهای هنری نیز بهره مند شوید تا تاثیر بیشتری بر روی افراد بازدیدکننده داشته باشید. پیشتر در مورد نقشه اینفوگرافیک لینکولن صحبت کردیم. شما به دو صورت با آن مواجه شدید بنابراین احتمال به خاطر داشتن آن بسیار می باشد.
 
اگرچه تصاویر بیشتر از متون در خاطر افراد باقی می مانند اما ترکیب تصاویر و متون می توانند بسیار خاطره انگیز باشند. این امر یکی از دلایل محبوبیت تصاویر اینفوگرافیک می باشد. همانطور که چندین تصویر می توانند با هم فعالیت کنند، تصاویر و متون می توانند بر روی یکدیگر تاثیر بگذارند.
 
 
         

برای ارسال نقطه نظرات و پیشنهادات خود از فرم زیر استفاده نماید