سامسونگ با تمرکز بر کیفیت قصد افزایش سود خود در بازار تلویزیون های HDرا دارد.

سامسونگ با تمرکز بر کیفیت قصد افزایش سود خود در بازار تلویزیون های HDرا دارد.

به جای تولید تلویزیون های HD با محدوده قیمت متعدد، سامسونگ تلاش های خود را بر روی افزایش کیفیت متمرکز کرده است تا بتواند سود حاصل از بازار تلویزیون را افزایش دهد. داده های حاصل از تحقیقات شرکت WitsView نشان می دهد که Samsung Electronics در سومین فصل سال بیش از 10.9 میلیون تلویزیون LCD به فروش رسانده است و این میزان نسبت به فصل گذشته با 3.8 درصد پیشرفت مواجه بوده است اما این در حالی است که سایر شرکت های تولیدکننده تلویزیون با رشد 8 درصدی روبرو بوده اند.

علی رغم افزایش سود سامسونگ به دلیل فروش مدل های پیشرفته نظیر تلویزون های UHD با اندازه های 55 و 65، به جای تولید مدل های 30 الی 40 اینچی، این شرکت با رقابت از سوی شرکت های دیگر مواجه شده است. داده های WitsView نشان می دهند که LG نیز از این استراتژی بهره مند شده و به جای تولید مدل های متنوع بر روی چندین مدل خاص تمرکز دارد. عامل دیگری که منجر به افزایش سود این دو شرکت گردیده است کاهش 10 درصدی قیمت پانل ها می باشد زیرا شرکت هایی نظیر Samsung Display و LG Display قیمت پانل ها را با افزایش کیفیت کاهش داده اند.

قرار است که ماه دیگر در IFA سامسونگ، تکنولوژی های جدید مربوط به زیرنویس را برای تلویزیون‌های هوشمندش به نمایش بگذارد.

پشتیبانی از زیرنویس همیشه مسئله‌‌ای دشوار بوده است، به خصوص وقتی مربوط به پخش ویدیو های زنده باشد. اگرچه سامسونگ می خواهد که امکانات زیرنویس را در تلویزیون های هوشمند خود بهبود ببخشد تا برای افراد نابینا و ناشنوا تصاویر و امکانات بهتری را به ارمغان داشته باشد و هم چنین آماده است تا تکنولوژی های جدیدی را نیز ارائه کند.

این غول فناوری جدیدا در اظهار نامه‌ای بیان کرده است که قرار است از فرمت Hbbtv 2.0 در IFA ماه دیگر پرده برداری کنند. این فرمت اولین گزینه در پروژه Pilot-A به حساب می آید. شما می توانید این فرمت جدید را در برلین در تالار دیجیتال ARD در اتاق های IRT، RBB و IBC مشاهده کنید.

پس در واقع Hbb Tv 2.0 چه کاری انجام می دهد؟ قرار است که فرمت زیرنویس EBU-TT-D را پشتیبانی کند که درباره محتوای آنلاین است. با این فرمت می شود برای پخش زنده اینترنتی زیرنویس تولید کرد. که به هر حال بسیار موثر است و نیاز به آن نیز احساس می شود. می یانگ سو، معاون شرکت سامسونگ در این باره می گوید:

«برای اینکه پروژه Hbb4All را پشتیبانی کنیم و برای این معرفی آماده باشیم، سامسونگ کار خود را در بخش راه اندازی زیر نویس های EBU-TT-D سرعت بخشیده است و ما از کمک و پشتیبانی که توسطIRT،RBB و دیگر همکاران Hbb4all داشتیم، تشکر می کنیم.»

 

 

برای ارسال نقطه نظرات و پیشنهادات خود از فرم زیر استفاده نماید