آیا میدانستید نوکیا 1100 پرفروش ترین گوشی دنیاست؟!

آیا میدانستید نوکیا 1100 پرفروش ترین گوشی دنیاست؟!

زمانی که اسم پرفروش ترین گوشی دنیا را میشنوید احتمالاً نام iPhone به ذهن شما میرسد. اما اینطور نیست. با اینکه iPhone 6 در ظرف سه ماه توانست به رکورد فروش 71.5 میلیون برسد، اما این فروش در مقابل Nokia 1100 چیزی نیست!
 
زمانی که اسم پرفروش ترین گوشی دنیا را میشنوید احتمالاً نام iPhone به ذهن شما میرسد. اما اینطور نیست. با اینکه iPhone 6 در ظرف سه ماه توانست به رکورد فروش 71.5 میلیون برسد، اما این فروش در مقابل Nokia 1100 چیزی نیست!

Nokia 1100 از گوشی های اولیه ی سال 2003 بوده، دو دوربین جلو و صفحه نمایش منحنی نداشته اما ویژگی هایی مثل چراغ قوه، قاب مقاوم و صفحه کلیدی مقاوم در برابر گرد و خاک داشت. یک گوشی کلاسیک و مقاوم از نوکیا توانست به اکثر بازارهای دنیا وارد شود.

Nokia 1100 توانست در ظرف 5 سال 250 میلیون نسخه به فروش برساند و با این رکورد نه تنها توانست به پر فروش ترین گوشی دنیا تبدیل شود بلکه توانست لقب پر فروش ترین دستگاه الکترونیکی دنیا را هم از آن خود کند.

از عواملی که باعث شده بود این گوشی در بین مردم محبوبیت زیادی کسب کند میتوان به قیمت ارزان، چراغ قوه و آهنگ های زنگ جذاب، صفحه کلید مقاوم در برابر گرد و خاک، قابلیت ذخیره ی 50 پیام، قابلیت ذخیره ی 50 مخاطب، و شاید مهم تر از همه بازی Snake! این بازی را شاید نتوان با بازی های سه بعدی امروزی مقایسه کرد، اما با این وجود توانسته بیش از 250 میلیون نفر را سرگرم کند.

در یک نوشته ای جالب اعلام شده بود که Nokia 1100 شاید به عنوان یک دستگاه اندرویدی دوباره احیا شود! در مارس امسال یک گوشی Nokia 1100 با پردازنده ی چهار هسته ای MediaTek MT-6582 1.3Ghzدر دیتابیس GeekBench نمایش داده شد. با توجه قرارداد مایکروسافت با نوکیا چنین گوشی هوشمندی نمیتواند تا قبل از 2016 معرفی شود، اما اگر که دوباره Nokia 1100 به دست اندروید احیا شود مطمئناً طرفداران زیادی را به سمت خود خواهد کشید.

برای ارسال نقطه نظرات و پیشنهادات خود از فرم زیر استفاده نماید