ترفندهایی که روابط اجتماعی شما را قوی‌تر می‌کند

ترفندهایی که روابط اجتماعی شما را قوی‌تر می‌کند

بیایید رو راست باشیم، بسیاری از ما در روابط اجتماعی و خوش‌برخورد بودن مهارت زیادی نداریم. در حقیقت افراد زیادی از شرکت کردن در گردهمایی‌های اجتماعی و یا رویداد‌ها طفره می‌روند.

اگر شما فرد درون‌گرایی هستید که با اجبار گفت‌وگو می‌کنید، یا هرگز خود را فردی اجتماعی نمی‌دانید، رفتارهایی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توان پاسخ خوشایندی از دیگران دریافت کرد.

در ادامه ترفندهایی آورده شده که رفتار اجتماعی شما را بهبود می‌بخشد.

۱- کف دست خود را نشان دهید.
شما تصور می‌کنید که چشم اولین چیزی است که در برخورد با اشخاص به نظرتان می‌آید، در صورتی که این دست‌ها هستند که توجه را جلب می­‌کنند. این رفتاری تکاملی‌ست که امروزه هم رواج دارد، اطمینان از این که شخص مقابل مسلح نیست!

بنابراین وقتی برای اولین بار شخصی را ملاقات می­‌کنید دستان خود را در معرض دید قرار دهید. نشان دادن کف دست باعث می­‌شود شخص مقابل احساس راحتی کند.

۲- افراد را به اسم صدا کنید.
این شیرین‌ترین صدایی است که به گوش هرکس می‌رسد. شنیدن نام خودتان مانند جرقه­‌ای در مغزتان است. استفاده از نام دیگران در هنگام گفت‌وگو باعث ایجاد علاقه در دیگران می­‌شود و لبخند بر لب آنها می‌­آورد.

۳- سوالات جدید بپرسید.
اگر می­‌خواهید مکالمه‌ی خسته‌کننده‌ای داشته باشید از سوالاتی مثل “زندگی‌تون رو چطور می‌گذرونید؟” استفاده کنید، که در اغلب مکالمات وجود دارد.  جی‌تی ترن، مربی کاریزما، پیشنهاد می­‌دهد که سوالانی این‌چنینی بپرسید “اگه پیتزا بودی، دوست داشتی چه مدلش باشی؟”

سوالات جدید منجر به لبخند می­‌شود و مکالمات را جذاب می­‌کند.

۴- آهنگ صدای خود را تغییر دهید.
سخنرانانی که فن بیان دارند به طور مداوم لحن صدای خود را تغییر می­‌دهند. به یک سخنرانی خسته کننده فکر کنید، تغییر لحن در طول مکالمه باعث می­‌شود طرف مقابل هوشیار شده و به گفت‌و‌گو با شما علاقه‌مند شود.

۵- از حرکات دست استفاده کنید.
آماری از ۷۶۰ نفر که برنامه­‌ی Ted Talks را تماشا کرده‌اند و به آن رأی داده‌اند نشان می­‌دهد که رابطه‌ی مستقیمی بین تعداد بینندگان و تعداد حرکات دست وجود دارد. چرا افراد جذب حرکات دست می­‌شوند؟ به این دلیل که شما به دو طریق با آن‌ها صحبت می­‌کنید: گفتاری و غیر‌گفتاری.

۶- به پهلو بایستید.
صاف و بی‌حرکت ایستادن رو‌ به‌ روی شخصی دیگر رسمی تلقی می­‌شود. بهتر است هم‌چنان که گفت‌وگو ادامه پیدا می‌کند موقعیت خود را تغییر دهید. به پهلو ایستادن باعث می‌­شود که تعاملات از ابتدا به درستی آغاز شود.

۷- ارتباط چشمی برقرار کنید.
گروهی از روانشناسان در دانشگاه Aberdeen بررسی کردند که مردم به چهره‌هایی که با آن‌ها ارتباط چشمی برقرار ‌می­‌کنند در مقایسه با آن­‌هایی که چشم برمی‌گردانند، بیشتر جذب می­‌شوند.

اگر­چه ارتباط چشمیِ بیش از حد، باعث ناراحتی می‌­شود؛ اما حفظ تعادل در این مورد باعث افزایش جذابیت و توجه می­‌شود.

۸- لبخند بزنید.
این مورد آخر را دست کم نگیرید. لبخند زدن یکی از الزامات روابط اجتماعی است که به ندرت می­‌تواند بدون جواب بماند. به همراه لبخند، هورمون­‌های شیمیایی در بدن آزاد شده که ایجاد شادی می­‌کنند. این مواد شیمیایی شادی­‌آور باعث می­‌شوند که دیگران شما را دوست داشته باشند.

برای ارسال نقطه نظرات و پیشنهادات خود از فرم زیر استفاده نماید