تبلیغات ال جی و آمازون ، جذاب تر از اپل

تبلیغات ال جی و آمازون ، جذاب تر از اپل

تبلیغات ال جی و آمازون ، جذاب تر از اپل

در آخرین مطالعات انجام‌شده توسط موسسۀ Ace Metrix در امریکا، نشان از آن دارد که علیرغم هزینه‌های حدوداً ۶۰۰ میلیون دلاری تبلیغات در شرکت اپل، جذابیت‌های تصویری و تاثیرگذاری تبلیغاتِ این برندِ لوکس با سرعت زیادی جایگاه خود را از دست داده‌است و با ۵ پله سقوط نسبت به سالِ ۲۰۱۲، رتبۀ اول را به شرکت آمازون و برند Kindle واگذار کرده است.
در این بین بیشترین رشد متعلق به تبلیغات ال‌جی با ۱۰٫۲ درصد و گوشی‌های ویندوزی با ۴٫۹ درصد رشد می‌باشد.جالب اینجاست که شرکت آمازون (بزرگترین خرده فروش آنلاین در دنیا) تنها با صرف یک‌چهارم هزینه نسبت به هزینۀ تبلیغات در اپل توانسته با -۴٫۳ درصد نزول رتبۀ اول را کسب کند و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، آمازون این موفقیت را مدیونِ تبلیغات حول محورِ «کارایی» و «سادگی» در مورد برند کیندل است.

در صورتی که اپل Apple تبلیغاتِ خود را مبتنی بر احساساتِ مخاطبین هدفگذاری کرده است، گویا باتوجه به آمار زیر نتوانسته جذابیت مورد نظر در آنان را ایجاد کند.

از طرف دیگر بر اساس مقایسۀ آمار تولید تبلت در سه‌ماهۀ آخر سال ۲۰۱۲ ۴Q با سه‌ماهۀ آخر سال ۲۰۱۳ ۴Q شاهد از دست دادن سهم بازار اپل و آمازون هستیم که عمدۀ سهم‌بازار این دو برند توسط برندهای سامسونگ و لنوو تصاحب شده‌است.

 

    

طبق این آمار در سه‌ماهۀ آخر ۲۰۱۳ ۴Q حدود ۷٫۹ میلیون دستگاه تبلت تولید شده است که نسبت به سه‌ماهۀ سوم ۲۰۱۳ ۳Q 62 درصد و نسبت به سه‌ماهۀ آخر سال ۲۰۱۲ ۴Q رشدی معادل ۲۸ درصد داشته‌است. یعنی تولید ۲۱۷ میلیون دستگاه تبلت در سال ۲۰۱۳ رشدی حدود ۵۰ درصد نسبت به تولیدات ۱۴۴ میلیون واحدیِ ۲۰۱۲ داشته است.

برای ارسال نقطه نظرات و پیشنهادات خود از فرم زیر استفاده نماید