گوگل چطور اطلاعات سایت مرا دریافت میکند ؟

گوگل چطور اطلاعات سایت مرا دریافت میکند ؟

با سلام و احترام خدمت دوستان و همراهای همیشگی سایت سئو فارسی ، امروز با مطلبی همراه شما هستیم که گوگل چطوری اطلاعات ( در کل محتوای ) سایت شما رو بدست میاره !
باید خدمت شما عرض کنم همونجوری که خودتون میدونید در پس این سایت ربات بسیار بزرگی قرار داره که به استلاح در سایت شما میخزه ( Crawl ) و اطلاعات رو جمع آوری میکنه .
 
 
گوگل با استفاده از ترکیب نرم افزار ها و الگوریتم های خاص اطلاعات سایت شما رو بدست میاره ، پس کاربرانی که ممکن است سایت شما رو دوست داشته باشن میتونن اون رو پیدا کنند . به این ترتیب گوگل به صورت اوتوماتیک مطالب سایت شما رو میبینه بدون اینکه شما کار خاصی انجام بدید.
 
کراولینگ ( Crawling) اولین پروژه ای بود که توسط گوگل اجرا شد جهت جمع آوری مطالب عمومی از سطح وب برای نمایش در نتایج جستجو ( Search results ). برای عملیات Crawling گوگل از نرم افزار های خاص تهیه شده برای این کار استفاده میکرد که به اونها خزنده وب ( Web Crawler ) میگفتند که میتوانست وبسایت رو اوتوماتیک دریافت کنه .
 
:: خزنده وب (Web Crawlers) : خزنده های وب به آسانی مطالب را برای موتور های جستجو فراهم می آوردند . خزنده ها با عمل دنبال کردن لینک ها از سایتی به سایت دیگر ، اونها رو دانلود میکردند و دخیره نگاه میداشتند برای استفاده دوباره در آینده ! اولین Crawler که توسط گوگل استفاده شده رو Googlebot نام گذاری کردند .
رندرینگ ( Rendering ) : یکی دیگر از پروژه هایی است که گوگل با استفاده از اون میتونه بفهمه که قیافه سایت شما چطوری هست و رفتار اون با کاربران ، سخت افزار های متخلف و … به چه صورت خواهد بود .
همانطوری که یک Web Browser میتواند یک صفحه را به شما نشان دهد ، گوگل نیز اطلاعات سایت شما رو دریافت میکند و فایل های کد اونها رو اجرا میکند . ( معمولا html و Java Script) ، درنهایت یک Crawl کلی از سایت شما انجام میشه تا بتونه یک تصویر کلی از تمامی منابع و … ( تصاویر و …) ایجاد کند و درک بهتری از سایت شما پیدا کند .
 
اگر احتمالا گوگل در Crawl یا Render کردن سایت شما مشکل داشته باشه ، دیده شدن سایت شما در نتایج جستجوی گوگل نیز دچار مشکل خواهد شد .
 
 
باتشکر از اینکه مقالات سئو فارسی رو دنبال میکنید ما نهایت تلاشمون رو میکنیم تا بتونیم هرچه بهتر این مقالات رو ترجمه و روان تر در اختیار شما بگذاریم

برای ارسال نقطه نظرات و پیشنهادات خود از فرم زیر استفاده نماید